Stažení užitečných programů zdarma

Měsíční archív: Květen 2012

Stahování aplikací zdarma

Stahování aplikací zdarma není v dnešní době žádný problém. Stahovat si můžete celou řadu programů na mnoha serverech. Samozřejmě se jedná v drtivé většině o programy, které mají freeware licenci. Mnohé z nich jsou samozřejmě také s licencí trial, kdy se po určité době služby a funkce programu omezí. Následně je nutné si tento program zaplatit nebo registrovat, což je samozřejmě také zpoplatněno. Na internetu je možné zdarma stáhnout programy na animace, fonty (písma), prohlížeče obrázků, převody a optimalizace, správu fotografií, antiviry, bezpečnost, češtiny k programům, komprese, ovladače, práce se soubory, systémové nástroje, kodeky, MP3 a audio, multimediální přehrávače a řadu dalších.

Aplikace jsou kvalitními pomocníky, které ulehčují uživatelům práci na počítači. Samozřejmě existuje také mnoho programů jejichž kvalita je diskutabilní. Takovým je lépe se vyhnout, protože nemusejí nijak zvlášť ulehčovat práci a činnost, kterou požadujete. Můžete si také přečíst recenze, které napsali předcházející uživatelé těchto aplikací. Díky tomu získáváte velmi dobrý přehled o funkcích a hlavně funkčnosti programu.
Aplikací je obrovské množství a dá se říci, že na webech, kde si můžete aplikace stahovat, můžete trávit celé dny a procházet si nejnovější přírůstky.

Aplikace zdarma stahujte na download serveru Stahnu.cz

Vložil Stahování z internetu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Skype ke stažení zadarmo

Skype je revolucí ve vlání pomocí internetu. Už Vás nebaví platit vysoké účty za volání se svými příbuznými? Pak si nainstalujte Skype, program, který Vás přenese do jedné místnosti, protože umožňuje také video hovory. Jeho hlavními výhodami jsou přidání kontaktů uživatelů programu Skype a lidí, kterým voláte přes SkypeOut, import kontaktů, zobrazení kontaktů z aplikace Outlook, základní chatování a používání emotikon, skupinový chat, videohovory, konferenční hovory, nastavení profilu a přizpůsobení programu Skype, přenos souborů, posílání peněz (EN), pořizování snímků z videohovorů, přesměrování hovorů, volání pomocí programu Skype, uspořádání do skupin, rychlý výběr, rychlá volba a naposledy volaná čísla, automatické opakování volby, veřejné chaty (diskuse) prostřednictvím programu Skype, skypecasty, skypeFind a možnost přidání videa do zprávy o vaší náladě.

Jak vidno možností je opravdu mnoho. Další nabízenou službou, kterou samozřejmě nemáte povinnost využívat je Skypeln - placená služba, kdy je účastníkovi přiděleno telefonní číslo, na které se lze dovolat z tradičních telefonních sítí nebo Call forwarding - umožňuje přesměrovat hovory, když nejste online. Je zpoplatněno pouze na klasické telefony.

Vložil Surfování a služby na internetu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mozilla Firefox ke stažení zadarmo

Mozilla Firefox je multiplatformní multimediální webový prohlížeč. Tento program je vyvíjen ve spolupráci se stovkami dalších pracovníků a dobrovolníků. První verze programu spatřila světlo světa v roce 2004, jak vidno urazili jsme již poměrně dlouhou cestu.

Díky velkému zájmu uživatelů se z tohoto programu stal jeden z nejvíce používaných prohlížečů internetu v dnešní době.  Kromě oficiálně podporovaných platforem, kterými jsou Microsoft Windows, Linux a Mac OS X, je Firefox dostupný i pro FreeBSD, OS/2, RISC OS, SkyOS či BeOS.

Aktuální verze programu nese označení 12.0 a vyšla v roce 2012. Připravovaná verze nese označení v podobě 13.0 Beta 2. Program je tak rozšířen, že byl lokalizován do více než sedmdesáti jazyků po celém světě.

Častým omylem je tvrzení, že Firefox je šířen pod volnou licencí. Pod trojlicencí MPL/GPL/LGPL jsou totiž šířeny pouze zdrojové kódy aplikace a ne Firefox jako zkompilovaná verze. Každá další nová verze programu s sebou přináší řadu novinek a také vylepšení. Je nutné si neustále stahovat nové verze, protože jsou jednak rychlejší, ale také jsou mnohem více spolehlivé, protože předešlé verze například velmi často padaly. Tomuto se vývojáři o nových verzí snaží poměrně úspěšně vyhnout.

Vložil Surfování a služby na internetu | Štítek , , , | Zanechat komentář

KMPlayer ke stažení zadarmo

KMPlayer je multimediální přehrávač určený pro přehrávání velkého množství formátů. Mezi hlavní výhody a přednosti programu patří jednoznačně přehrávání DVD, přehrává nekompletní nebo poškozené soubory (vadné rámce přeskakuje), podpora velkého množství formátů (DVD, AVI, CD, SVCD, atd.), podpora zařízení WDM (TV nebo kamera), podpora kompresních souborů (rar, zip), AAC, OGG analyzátor/dekodér, podpora obrazů disků (BIN/ISO/IMG/NRG), a také zobrazuje různé obrázkové soubory (PNG,GIF, atd).

Program je mezi uživateli velmi oblíben, díky čemuž si u naprosté většiny vysluhuje to nejvyšší hodnocení v dané kategorii. Licence programu je freeware, jakmile si jej tedy stáhnete, již nikdy jej nemusíte registrovat či platit. Program bez problémů spustíte na operačních systémech Windows XP, Vista, 7, 8 a Windows 2000. Program je velmi přehledný a díky němu si můžete vytvořit seznamy Vašich oblíbených filmů, ale také hudebních souborů. KMPlayer je nástrojem, který jistě oceníte.

Navíc jeho dostupnost je velmi vysoká, není problém stáhnout si jej prakticky kdekoli na internetu. Proto neváhejte a udělejte si díky němu pořádek ve Vašich filmech a dalších souborech.

Vložil Užitečné programy | Štítek , , , | Zanechat komentář

Adobe Flash Player ke stažení zadarmo

Díky programu Adobe Flash Player  se Vám otevírají zcela nové možnosti v oblasti webových prezentací. Jakmile si tento užitečný program nainstalujete, pak je samozřejmě možné prohlížet stránky, které byly vytvořeny v programu Adobe Flash. Tyto stránky jsou velmi typické díky své dynamičnosti, kdy se na nich neustále pohybují zajímavé grafické obrazce. Jde tedy o lepší zpracování než u html verzí internetových stránek. V současné době je flash již běžným předpokladem například ve firemních prezentacích. Jedná se tedy o zcela nezbytné surfovací doplňky, bez nichž si pobyt na internetu nedokážeme představit. Verze IE je pro Internet Explorer. Verze non IE naopak pro ostatní prohlížeče (Firefox, Opera a další). Jde tedy vidět, že program je veden tak, aby mohl pracovat na všech prohlížečích, vždy je však třeba instalovat ten pravý, který bude ideálním řešením.

Licence programu je freeware, což je obrovskou výhodou tohoto zručného pomocníka. Program bez jakýchkoli potíží spustíte na operačních systémech Windows XP, Vista, 2003 Server, 2008 Server a Windows 7. Program je ke stažení na mnoha místech na internetu, takže s jeho sehnáním nejsou žádné potíže.

Vložil Surfování a služby na internetu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Avira free antivirus 2012 ke stažení zadarmo

Avira free antivirus 2012 je ideálním nástrojem pro ochranu Vašeho počítače. V dnešní době neomezeného připojení na internet, jste neustále vystaveni riziku virů, mallware a dalších programů, kterou mohou ohrozit činnost Vašeho počítače. Je nutné si vždy vybírat dobrý antivirový program, který je stále ve vývoji a jeho virová databáze se pravidelně aktualizuje, protože právě tato je hlavním předpokladem k tomu, aby byly všechny hrozby Vašeho počítače vyslyšeny a hlavně odraženy.

Program dokáže detekovat a hlavně odstranit více než sedmdesát tisíc virů, které denně mohou napadnou Váš počítač. Díky analýze dat je program schopen ochránit systém také před novými viry. Aktualizace programu probíhají pravidelně. Jediné co je potřeba je opět ono nutné připojení k internetu, protože bez něj není možné nové databáze nahrát. Program není mezi uživateli počítačů nijak rozšířený, přesto si u uživatelů, kteří jej používají vydobyl velmi dobré hodnocení a to celkem čtyři hvězdičky z pěti.

Pokud se rozhodnete program otestovat, pak nic neztratíte, protože jeho licence je zcela freeware. Program v pořádku funguje na všech dnes běžně používaných operačních systémech.

Stahujte z adresy http://stahnu.cz/antiviry/avira-antivir-personal-edition

Vložil Užitečné programy | Štítek , , , | Zanechat komentář

WinRar ke stažení zadarmo

WinRar je program, který slouží k archivaci souborů. Cílem je zmenšit množství a hlavně velikost souboru, které chceme přenášet. Stejně tak si pomocí programu takové soubory můžete rozbalit. Soubory se dají také zašifrovat pomocí Vámi zvoleného hesla. Mezi hlavní přednosti programu patří jednoznačně: možnost zvolit míru komprese (čím vyšší tím delší čas nutný k vytvoření archívu), snadná tvorba samorozbalovacího se balíčku (pro rozbalení jej stačí spustit), ochrana dat použitím jedné z vysoce bezpečných šifer, bezobslužní archivace prostřednictvím příkazové řádky, podpora víceprocesorových systémů, rozdělování archívu do libovolného počtu částí, kontrolní součet pro vyzískání dat v případě poruchy média, možnost balíček digitálně podepsat pro snadné určení jeho autora.

Program se samozřejmě neustále vyvíjí, proto jsou jeho služby a funkce neustále tlačeny na vyšší a vyšší úroveň. Poslední verze programu poskytují také drobné upravení designu vč. způsobu rozložení ovládacích prvků, archivované názvy souborů v logu obsahují celou cestu k nim a ikona WinRaru v system tray je kompatibilní s displeji s vysokým DPI a mnoho dalších vylepšení, nichž se přesvědčíte sami.

Vložil Užitečné programy | Štítek , , , | Zanechat komentář

Open Office zadarmo

Open Office je jakýmsi náhradníkem Microsoft Word, Excel a dalších aplikací tohoto známého kancelářského balíku aplikací. Je třeba si však uvědomit, že i Open Office je užitečným pomocníkem. Jeho hlavní předností je to, že jej můžete získat zdarma. V Open Office je několik změn oproti verzi od Microsoftu.

Jde hlavně o jména některých aplikací, kde: Writer nahrazuje Word (tvorba dokumentů), Calc nahrazuje Excel (tabulkový procesor) a Impress nahrazuje PowerPoint (prezentace). Problém také nastává v případě, že máte například prezentaci vyrobenou v Microsoft PowerPoint a následně ji chcete spustit v programu Open Office. Toto nelze, protože oba dva programy si data do nich vložená trochu jinak rozloží a výsledkem je jiné formátování.

Zajímavým pomocníkem je také například Math, který  slouží k vytváření složitých vzorců a lze ho použít buď samostatně nebo integrovaně ve všech komponentách OpenOffice.org.  Dalším velkým pomocníkem je také vektorový editor Draw, který  je určen pro práci s vektorovou grafikou, nikoliv pro práci s grafikou bitmapovou (zpracování fotek atd.).

Draw podporuje práci ve vrstvách, lze do něj vkládat obrázky, tabulky, grafy, vzorce a další objekty z programů OpenOffice.org. Takový je krátký přehled všech služeb od tohoto skvělého balíčku služeb.

Vložil Užitečné programy | Štítek , , , | Zanechat komentář

Google Earth ke stažení zadarmo

Google Earth je velmi povedená aplikace, která byla dříve prezentována jako Earth Viewer. V roce 2004 byl tento software zakoupen společností Google a dodnes se na něm velmi intenzivně pracuje. Program slouží k prohlížení zeměkoule v podobě globusu.

Google Earth nabízí také možnosti prohlížení si velkých měst v podobě 3D modelů. Toto je obrovským přelomem, protože můžete cestovat po všech velkých městech.

Jako novinka byla do aplikace Google Earth zavedeno také Street View Photo, což jsou fotky měst. Můžete si tedy z pohodlí svého domova udělat doslova virtuální procházku.

Tato funkce nejdříve obsahovala pouze několik amerických měst, což se však s postupem času změnilo a dnes si můžete prohlížet známá poutní či turistická místa a prakticky všechna velká města. Google Earth si samozřejmě můžete nechat zobrazit také jako mapu, díky které se budete orientovat. Existuje také samozřejmě placená verze této aplikace, která nabízí mnoho dalších možností a je označena jako Pro.

Pro normální uživatele je však bezplatně dostupná verze v licenci freeware naprosto dostatečná, ba dokonce pracovat se všemi funkcemi je velmi obtížné.

Vložil Užitečné programy | Štítek , , , | Zanechat komentář

Nokia PC Suite ke stažení zadarmo

Majitelé a provozovatelé mobilních telefonů Nokia mohou velmi pohodlně organizovat svá data v mobilních telefonech pomocí počítače. Ke všemu slouží program Nokia PC Suite, který efektivně propojuje mobilní telefon s počítačem. připojení je velmi rychlé a také jednoduché. Stačí se připojit pomocí kabelu a nebo díky technologii Blue Tooth. Je velmi dobré, že existuje více možností, jak se připojit, což umožňuje připojení se i na jiné počítače, pokud například u sebe nemáte kabel na propojení. Tento program je prakticky jediným, který mohou uživatelé mobilních telefonů Nokia využívat ke sdílení dat mezi mobilními přístroji a také mezi počítačem.

Program dokáže zálohovat také důležitá data z mobilního telefonu jako jsou kontakty. Program je kompletně v českém jazyce, což je také předpokladem k jeho dobrému používání. Pomocí programu si můžete také nahrávat multimediální soubory do mobilního telefonu i naopak. Program ve všech směrech pracuje  stejně efektivně. Komunikace mezi mobilními telefony a PC zařízením je zcela bez problémů.

Nokia PC Suite navíc pracuje u mnoha modelů mobilních telefonů Nokia, díky tomu můžete využívat i počítače přátel a podobně.

Vložil Užitečné programy | Štítek , , , | Zanechat komentář